Zdravé večeře

SEAFOOD PAELLA Všechno nejlepší ke dni otců nejlepšímu tátovi, co jsem se naučil dělat tuhle pae…

SEAFOOD PAELLA Všechno nejlepší ke dni otců gabonais, nejlepší táta všech dob ❤️❤️❤️ Tuto paellu jsem se naučil dělat od jiného táty, mého bratra sam.taz přes obrazovku a celý oceán jednoho rána před mnoha lety 😘 Je to oblíbená rodina a bude byly perfektní na oslavu všech otců v mé rodině. 1. Nejprve příprava! – Opláchněte a poté namočte na 1 hodinu three šálky španělské krátkozrnné rýže (tzv. bomba, calasparra nebo arroz redonda). Důležitý je typ rýže. Potřebuje absorbovat vodu a chuť, aniž by se změnil na kašovitou – Opláchněte a rozmrazte přes noc v lednici four filety tresky, 1 lb kalamárů, 1 lb argentinských krevet, 1 lb mušlí, 12 langošů z cuisineryfoodmarket – Zahřejte 7,5 šálků velmi dobrý rybí vývar se 2 dobrými špetkami šafránu a podle toho, jak je váš vývar slaný, přidejte i trochu soli. Přidal jsem 1 lžičku a trochu do mého. 2. Začněte sofrito – Prolisujte nebo nasekejte 12 stroužků česneku. Česnek zahřívejte v 5 lžících olivového oleje po dobu 2 minut. – Přidejte 2 nakrájené červené cibule a vařte, dokud nebudou měkké a průsvitné. – Přidejte 1 nakrájenou červenou papriku a 1 nakrájenou pomerančovou papriku. Vařte 5 minut do změknutí. – Poté přidejte 5 malých nakrájených kumatos na kostičky, ale odstraňte semínka. – Ochuťte 1 lžičkou hrubé mořské soli, 2 lžícemi papriky a 1 lžičkou uzeného a horkého Pimentónu. – Přidejte také three lžíce rajčatového protlaku a vařte za častého míchání 20-25 minut, dokud se nezredukuje a nezkaramelizuje. Už v tuto chvíli to chutná božsky!

Související články

7 Komentáře

 1. #cuizinia#seafoodpaella#bombarice#langoustines#mussels#calamari#seafoodrecipe#spanishrice#sofrito#spainlover#happyfathersday

 2. This is simply mouthwatering Zineb 🔥😍 Paella is such a flavorful and delicious dish! Well done!

 3. 3. Time to bring it together.
  – Drizzle 1 or 2 tbsp olive oil if the sofrito is too dry, then pour the drained rice in a cross, season with 1.5 tsp of paprika and 3/4 tsp of hot Pimentón and mix well. Cook for 2-3 minutes until you see grains are well coated. Then add the stock along with 3 bay leaves. Bring to a low boil and place all fish and seafood except langoustines and mussels.
  – At this point you shouldn’t move the rice anymore, but because I am cooking on a gas stove with a ring not large enough to evenly heat the paella pan, I had to stir the rice a little and constantly rotate the pan 1/4 every 2-3 min. The paella is done when you can hold the pan at a 45 degree angle without the rice sliding off.
  – I baked the langoustines separately so that they stay tender and not overcooked. I shelled 9 of them and placed the meat only on top of the paella and used the other 3 to decorate.
  – Same for the mussels which I steamed in a cup of fish stock with some salt, garlic, butter and lemon, and place them on the paella when it was done.
  – Cover tightly with aluminum and let sit for another 10min in a hot but shut off oven.
  – Sprinkle with chopped parsley and squeeze a lemon all over the paella and serve.

Back to top button